دانلود کتاب Inference in Hidden Markov Models

کتاب حاضر یک مرجع جامع از نتیجه گیری مدل های پنهان مارکوف می باشد که شامل الگوریتم و نظریه های آماری میباشد. برخی موضوعات پوشش داده شده در کتاب عبارتند از: فیلتر کردن و هموار سازی زنجیره پنهان مارکوف برای برآورد پارامتر، روش های بیزی و برآورد تعداد حالات.

مدل پنهان مارکوف (به انگلیسی: Hidden Markov Model) یک مدل مارکوف آماری است که در آن سیستم مدل شده به صورت یک فرایند مارکوف با حالت‌های مشاهده نشده (پنهان) فرض می‌شود. یک مدل پنهان مارکوف می‌تواند به عنوان ساده‌ترین شبکه بیزی پویا در نظر گرفته شود.

در مدل عادی مارکوف، حالت به طور مستقیم توسط ناظر قابل مشاهده‌است و بنابراین احتمال‌های انتقال بین حالت‌ها تنها پارامترهای موجود است. در یک مدل پنهان مارکوف، حالت به‌طور مستقیم قابل مشاهده نیست، اما خروجی، بسته به حالت، قابل مشاهده‌است. هر حالت یک توزیع احتمال روی سمبل‌های خروجی ممکن دارد؛ بنابراین دنبالهٔ سمبل‌های تولید شده توسط یک مدل پنهان مارکوف اطلاعاتی دربارهٔ دنبالهٔ حالت‌ها می‌دهد. توجه داشته باشید که صفت ‘پنهان’ به دنبالهٔ حالت‌هایی که مدل از آن‌ها عبور می‌کند اشاره دارد، نه به پارامترهای مدل؛ حتی اگر پارامترهای مدل به‌طور دقیق مشخص باشند، مدل همچنان ‘پنهان’ است.

مدل‌های پنهان مارکوف بیشتر به‌دلیل کاربردشان در بازشناخت الگو، مانند تشخیص صدا و دست‌خط، تشخیص اشاره و حرکت، برچسب‌گذاری اجزای سخن، بیوانفورماتیک و … شناخته‌شده هستند.

توضیحات

دانلود کتاب  Inference in Hidden Markov Models

نام کتاب: Inference in Hidden Markov Models

نویسنده Olivier Cappe، Eric Moulines و Tobias Ryden

ISBN-10: 0387402640
ISBN-13: 978-0387402642
نام ناشر: Springer
تاریخ انتشار/ویرایش: January 26, 2007/ ویرایش اول
تعداد صفحات: 653
فرمت و حجم کتاب: PDF با حجم 4.58 مگابایت
رتبه فروش در سایت آمازون:
#87 در دسته Computer Simulation
#354 در دسته Statistics
#678 در دسته Statistics
خلاصه ای از کتاب:

سرفصل های کتاب:

1.State Inference

2.Parameter Inference

3.Background and Complements

4.Appendices

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دانلود کتاب Inference in Hidden Markov Models”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *